proč teaoist?

TEAOIST e-shop = sypané ortodoxní čaje + prvotřídní kvalita + pouze z čajovníku + nejdůležitější druhy čajů + nejdůležitější čajové oblasti + snadno a rychle = Keep it simple & drink tea! 

 

Filozofie nabídky čaje

Pouze sypané ortodoxní čaje v prvotřídní kvalitě. Ortodoxní čaje jsou zpracovávany tradičními metodami, kdy je v nejvyšší míře respektován charakter čaje a terroir. Nabízena je nejvyšší kvalitativní třída pro daný čaj.

Pouze z čajovníku Camellia sinensis. Nic nemá lepší chuť než list čajovníku. Proč tedy nabízet čaje-nečaje, ať už ovocné nebo bylinné. Žádné přidané ovoce, kůry, aromata, žádné honosné názvy.

Pouze nejdůležitější druhy čajů z nejdůležitějších čajových oblastí. Typické druhy zpracování reprezentující určitý terroir.

 

Filozofie e-shopu
Cílem je uspokojit potřebu pít kvalitní čaj, ne potřebu nakupovat vytvářením nesmyslně bohaté nabídky.

Snadno a rychle. Minimalistický přístup. Bez nutnosti registrace. Není třeba zadávat e-mail. Žádné newslettery.

Jednoduché a funční balení. Čaj je třeba ochránit před světlem a vlhkostí. Žádné kytičky, mašličky, líbivé obrázky.

 

Jak se stát teaoistou?
Přepněte z kávy na čaj.
Zvolte čaj, protože je chuťově mnohem rozmanitější. Lze si vybrat různé čaje pro různou denní dobu a různý účel. To u kávy moc nejde.

Pijte čaj s ´koulema´.
Ortodoxní čaje, tj. čaje zpracovávané tradiční metodou, z vybraných čajových zahrad a oblastí si v sobě uchovávají svoji jedinečnost a každý čaj chutná jinak. U průmyslově vyráběných čajů se soustředí na to, aby čaj chutnal vždycky stejně. Toho lze dosáhnout tehdy, pokud chuť ´ořežete´ na základ, protože kde toho moc nevyčnívá, není riziko, že to ´ujede´. Je to sice bez rizika, ale taky ´bez koulí´. Pijte čaj ´s koulema´.

Pijte čaj pro jeho chuť, ne jako součást imidž.
Čaj slouží k pití, a ne k dosahování duchovních zážitků nebo prezentaci life-stylu. V čaji není nic ani duchovního, ani hlubokého, ani stylového. Pokud máte tyto sklony, uvědomte si, že to je jenom sušené listí z křoví.

Buďte 100%ní. Pijte čaj z čajovníku.
Čajové listy, pokud rostou na vhodném místě, jsou správně pěstovány a zpracovány, mají samy o sobě neuvěřitelně vynikající chuť. Pokud chcete zkusit jinou chuť, zvolte jinou čajovou zahradu, jinou nadmořskou výšku, jiný typ tradičního zpracování. Veškeré přidávané sušené ovoce, sušená kůra, aromata a esence jsou plevelem v čaji, i když se to jmenuje např. ´Romantic sunset´.